Ras Al Chaimas

Tarp Hadžaro kalnų ir didingos Arabijos įlankos nusidriekęs Ras al Chaim’as yra vienas žavingiausių ir išskirtiniausių Emyratų. Jis didžiuojasi turtingiausiu šalyje istoriniu palikimu, gyvena atsipūtusiu paplūdimio ritmu ir yra puiki vieta tiek norintiems pajūrio poilsio, tiek jaučiantiems kultūrinio/geografinio pažinimo alkį!Taigi, įvairialypė gamta, švelniausias šalyje klimatas ir turtingiausias kultūrinis paveldas daro Ras Al Chaimą labai patraukliu pasirinkimu visiems, norintiems aplankyti JAE.

Gamta

 

Labiausiai vilioja šio Emyrato kraštovaizdis – Žemėje nėra daug vietų, pasižyminčių tokiais kontrastais. Tą pačią dieną galite ir pagulėti paplūdimyje po palmėmis ir lėkti džipu per neaprėpiamas dykumas; pasiekti tiek kalnus, tiek žaliuojančias mangrovių pelkes. Trumpai tariant, įspūdingais viešbučiais šio regiono atrakcijos tik prasideda!
Smėlynuose galėsite praleisti dieną su beduinais, iš autentiškų stovyklų jodinėti arkliais ar kupranugariais, mušti tradicinį būgną, kol išalksite žarijose paruoštai vakarienei po žvaigždėmis. Visiems žinoma, kad dykumoje žvaigždės – ypatingai ryškios, bet šiuo atveju, tikrai geriau vieną kartą pamatyti! Tiek skaitę, tiek dar nespėję perskaityti „Tūkstantis ir viena naktis“ knygų, čia pasijus kaip arabiškoje pasakoje. Visgi, turistams siūlomos palapinės patogumais labiau primena viešbučio kambarį, nei kuklų klajoklio būstą..

 

Dykumoms savo didybe ir keliama pagarba nė kiek nenusileidžia impozantiški Hadžaro kalnai – pastebėsite juos iš toli. Jei trokštate ramybės, mėgausitės beveik sakraliu nuošalumu ir plačiomis panoramomis pro visureigio langus. O jei jaučiate priklausomybę nuo ryškių įspūdžių, pasirinkite vienos dienos trukmės kopimą į uolas, leidimąsi lynais ar raftingą (liet. plaukimą plaustu) kalnų upe. Aktyvių pramogų ieškantys Ras Al Chaimo turistai labai mėgsta tiek savo kelionių organizatorių, tiek vietinių agentūrų mieste siūlomus baidarių žygius į mangrovių regioną. Pro subtropinės žalumos apstų kraštovaizdį nusidriekusiomis seklumomis čia visą dieną ramiai iriasi ekspedicijos.

Kultūra

Apsilankius svečioje šalyje, ypač turinčioje tokį savitai žavingą charakterį ir gyvenimo būdą, kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, kartais šalia saulės, jūros ir nepriekaištingo aptarnavimo viešbutyje, ima dominti ir akivaizdžiai turtinga vietos kultūra bei istorija. Jei toks jausmas Ras Al Chaime apimtų ir Jus, pradėkite apžvalgą traukdami į Nacionalinį muziejų.

Ras Al Chaimo muziejus užima 19-ojo amžiaus forto patalpas, kurios anksčiau tarnavo kaip Kavasimų dinastijos valdovų rūmai,- iki pat 1964-ųjų. Už ornamentuotų medinių durų laukia įprasta etnologinė kolekcija bei keletas archeologinių radinių iš šiame emyrate ypatingai aktyviai vykstančių kasinėjimų. Matysite radinių iš Džulfaro – istorinio uostamiesčio, buvusio regiono centru 14-17 amžiais. Ekspozicijų „vinimis“ galima vadinti smulkiais raštais išmargintus Geležies amžiaus laikų indus bei terakotos urnas.
Istorinio laiko vientisumą nuo senovės statinių iki spindinčios Emyratų šiandienos primins visame regione sutinkamos senovės namų, pilių ir miestų liekanos. Viena populiariausių istoriškai reikšmingų vietų yra Dhaya fortas. Iš tradicinių renginių labai įdomu stebėti medžioklinių vanagų pasirodymus.

Kitas labai malonus būdas pažinti pasaulį yra paleisti į darbą savo skonio receptorius. Jūsiškius tikrai pamalonins svaigiai eklektiška Ras Al Chaimo kulinarinė panorama, aprėpianti savitas maisto ruošimo tradicijas iš Turkijos, Irano, Egipto ir Indijos virtuvių. Vakarieniaudami šiame mieste pasijusite lyg apetitą žadinančioje kelionėje per šimtmečiais jūrininkyste besivertusios tautos kulinarinį palikimą, kuriame iki šiandien išliko senovės pirklių pamėgti egzotiški receptai ir ingridientai.

Šalia vietinės gastronomijos delikatesų, tiek mieste, tiek viešbučiuose mėgausitės ir populiariausiais tarptautinės virtuvės patiekalais.  Jei leis galimybės, apsilankykite Al Hambra Cellar vyno rūsiuose – čia rasite garsiausių pasaulio vynų.

Vakariene vakaras tikrai nesibaigia – palydėję vaizdingą saulėlydį, galėsite rinktis iš daugybės šurmuliuojančių barų, loftų ir naktinių klubų. Žiemos mėnesiais veiksmas susitelkia pajūryje, kur keliautojai gali visą naktį praleisti šokdami žinomų grupių ar DJ’ėjų koncertuose.

Paplūdimiai

Ras Al Chaimas turi 65 km nusidriekusį natūralios pakrantės ruožą, pasižymintį švariu baltu smėliu ir krištoliniu vandeniu, o baigus statyti Mardžano salyną su keturiomis įspūdingomis rankų darbo salomis, prakrantės ilgis padidėjo dar apie 18 km.

Vandens sportas čia labai išpopuliarėjęs. Švelnus brizas ir ramūs vandenys suteikia puikias sąlygas buriuotojams, todėl bet kuriuo dienos metu pajūryje matysite plevenant jachtų bures.

Yra ir daugiau būdų leisti laiką jūroje – giluminis nardymas, jūrinė žvejyba ar pasiplaukiojimas su akvalangu skaidriame vandenyje. Dar kitokius vandens džiaugsmus rasite Islandijos vandens pramogų parke – šalia aukščiausio pasaulyje dirbtinio krioklio, norimą adrenalino lygį pasiekti padės daugybė uždarų bei atvirų čiuožyklų.