Iskijos sala

10 rekomendacijų keliaujantiems į Iskijos salą

Net ir patiems italams turistams Iskijos sala buvo beveik nežinoma atostogų kryptis iki pat 1951-ųjų, kai jos pakrantėje savo jachtą prišvartavo garsus publicistas ir režisierius Angelo Rizzoli. Tais laikais vietos gyventojai tebesivertė žvejyba ir žemės ūkiu ir tik maža saujelė neapoliečių vasaros metu atvykdavo čia paatostogauti. Per kiek mažiau, nei 10-imt metų, Rizzoli pavertė Iskijos salą tarptautinio turizmo traukos vieta – prikvietė Holivudo ir Italijos kino žvaigždžių, tapytojų, muzikantų. Režisierius taip pat investavo į viešbučių, SPA centrų statybą, netgi pastatė ligoninę ir futbolo stadioną.

Populiariuose tarptautiniuose žurnaluose A. Rizzoli reklamavo naujuosius Iskijos viešbučius visame pasaulyje, o jo kino studijos kuriami filmai privertė pasaulio kino salių lankytojus įsimylėti šią salą. 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių pasaulio grietinėlė – Ričardas Burtonas, Liz Taylor, Ava Gardner, Čarlis Čaplinas, Windsoro kunigaikščiai – buvo sužavėti. Nuo to laiko “Žaliojoje saloje” turizmas nebepažino sunkmečių ir be perstojo traukė keliautojus, besidominčius terminiais šaltiniais ir skaidria Viduržemio jūra.

1 . Aragoneso pilis

Aragoneso pilies kontūrai yra tarsi ženklas atplaukiantiems laivams ir jachtoms – Iskija jau čia pat. Šis masyvus, vietovės simboliu tapes monumentas stūkso jūroje netoli kranto ir yra viena žymiausių lankytinų vietų regione.  Pilį su sala jungia tiltas, kurį, bėgant šimtmečiams, jau ne kartą buvo pasiglemžusi jūra; jis buvo pakartotinai atstatytas. Dar 474 m. prieš Kristų čia senovės graikai statė įtvirtinimus gynybai nuo priešų, tačiau didelė citadelė iškilo tik 1441-aisiais valdant Alfonsui Aragoniečiui. Užuot kėlęsi liftu, į pilį galite patekti uoloje iškaltu tuneliu – pakeliui pamatysite latakus stoge, kurie buvo naudojami pilti verdantį aliejų bei akmenis ant puolėjų.
Mūsų dienomis, piliai teliko gintis nuo turistų, kurie čia kopia aplankyti Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios kriptų bei Šv. Klaros Seserų Neturtėlių vienuolyno.

Kur: Ischia Ponte rajone
Kaip nuvykti: 7-tu arba 8-tu autobusu, tuomet pėsčiomis nuo Ischia Ponte stotelės.

Darbo laikas: Kasdien 09:30 – 19:00

2. Iskijos terminiai sodai

Romėnai, mokėję vertinti SPA procedūras, mėgavosi Iskijos terminiais vandenimis dar tais laikais, kai visas likęs pasaulis skendėjo barbarizme. Beje, pats vandens gydomųjų procedūrų centro bendrinis pavadinimas “SPA” yra kildinamas iš Romos imperatoriaus Nerono posakio “Sanitas per Aqua” (“Sveikata per vandenį”).

Šiandien jomis galite mėgautis ir Jūs, apsilankydami viename iš daugybės saloje išsimėčiusių terminių parkų. Garsiausi yra “Poseidono Sodų” SPA, bet atpalaiduojančios dienos kokybe nenusileis ir “Afroditės Sodai”, “Edeno Tropikai”, Terme di Castiglione, Bagnitiello, Negombo ir Cavascura. Ką rasite šiuose parkuose? Bilietas nėra pigus, tačiau galėsite rinktis iš baseinų su įvairios temperatūros geoterminiu vandeniu, krioklių, Kneipo procedūrų, saunų ir privačių paplūdimių. Siūlomos ir tokios sveikatinimosi bei grožio paslaugos kaip masažai, purvo vonios, sporto salės ir t.t. Sodai dažniausiai turi terasas su gultais ir skėčiais, taip pat restoranus ir barus.

 

Kada apsilankyti: Kai kurie terminiai sodai veikia visus metus

Bilietai: iki 32 Eur/asm už dieną.

3. Sorgeto įlanka

234 laipteliai kuriais teks lipti pakeliui į Sorgeto įlanką apdovanos Jūsų ištvermę, ypač jei čia atvyksite ne sezono įkarštyje:
Povandeninės karštosios srovės įteka į jūrą, sukurdamos natūralius įvairaus dydžio ir temperatūrų baseinus. Galite rinktis iš verdančio, šilto ar šalto vandens srovių, visai kaip geriausiuose SPA, tik už dyką, visus metus.

Savaime suprantama, Sorgeto įlanka pritraukia daugybę vietinių ir turistų, taigi gali būti nelengva rasti vietos savo kuprinei pasidėti. Jei nuspręsite čia apsilankyti, darykite tai anksti ryte, vėlai vakare ar net naktį, kadangi vandens temperatūra nesikeis.

Kaip patekti: Autobusu iki Panza, prašyti vairuotoją sustoti ties Sorgeto.

Kada: visus metus

Kaina: nemokamai

4.  Soccorso bažnyčia 

Baltoji Soccorso bažnyčia yra vienas intensyviausiai Iskijos lankytojų fotoaparatų blykstėmis atakuojamų objektų. Nedidukė, tačiau spinduliuojanti išskirtinį žavesį bažnytėlė stovi ant kyšulio su vaizdu į jūrą; vieta parinkta taip, kad būtų orientyru į namus grįžtantiems jūreiviams. Statinys turi įvairių architektūros stilių bruožų, tačiau labiausiai dėmesį traukia ant visų bažnytėlės sienų iškabinti jūreivių votai – dangaus jėgoms atsidėkojant už apsaugą ir suteiktas malones paaukoti juvelyriniai ir kitokie vertingi dirbiniai.

5. Sant’Angelo miestelis

Įsimintinų elegantiškų linijų uždaras Iskijos miestelis yra labiausiai vertinamas turtingųjų VIP svečių ir visų tų, kurie atostogu metu nori būti kuo toliau nuo minios. Čia nevyksta joks eismas ir galima patekti tik pėsčiomis. Atvažiuoja vienintelis autobusas, dažniausiai perpildytas, o kelionė nuo Ischia Porto trunka apie valandą. Išlipus galutinėje stotelėje Jūsų lauks apie kilometro ilgio vaizdingas pasivaikščiojimas iki miestelio (arba brangus taksi). Atsivers atvirukuose matyti Viduržemio regiono vaizdai – balti ar žaismingų spalvų namukai, siauros gatvelės, suvenyrų parduotuvėlės, ledainės, restoranai ir barai. Lyginant su likusia salos dalimi, čia stebina ramybė ir visiškas transporto nebuvimas. Iš mažyčio uosto kelios jachtos turistus kelia į Maronti paplūdimį, o palypėję į kalvą rastumėt Afroditės-Apolono terminį parką.

6. Nitrodi šaltinis

Romėnai pirmieji atrado ypatingas Nitrodi šaltinio gydomąsias savybes ir pastatė šventyklą, skirtą nimfoms Nitrodėms bei Apolonui. Taigi – ar šie šaltiniai tikrai naudingi?

Atsakymas yra “taip”, tai patvirtino ir Italijos sveikatos ministerija. Tiesą sakant, tai yra vienintelis Iskijos terminis šaltinis, kurio vanduo taip pat tinkamas ir gerti. Kokiomis savybėmis pasižymi šis vanduo? Padeda gydantis labai įvairias ligas: diurezę, inkstų susirgimus; tinka rūgštingumo mažinimui, gastritui, skrandžio opoms gydyti. Tiems, kam įdomi tik estetika, Nitrodės šaltinių vanduo patiks, nes juo plaunama oda įgauna šilko švelnumą. Taip pat, jis gydo nuo spuogų, valo ir greitina žaizdų gijimą. Nitrodės šaltinis nėra tikras terminis parkas, labiau gamtoje esantis takų kompleksas su aromaterapijos sodais.

Kur: Buonopane priemiestyje šalia Barano d’Ischia.

Kaip patekti: automobiliu – pagrindiniu keliu. Autobusų maršrutais CD ir CS.

Kada: Nuo gegužės 1-os iki 31-os tarp 10:30 ir 17:30. Nuo birželio 1-os iki rugsėjo 30-os tarp 09:00 ir 19:00. Nuo spalio 1-os iki 30-os tarp 10:30 ir 17:30.

Bilietai: 10 Eur už visą dieną

7. Iskijos paplūdimiai

Jei Jums patinka ištisas dienas praleisti saulės atokaitoje ir jūroje, tuomet atsidūrėte tinkamoje vietoje. Teliko pasirinkti, kokio tipo paplūdimio norite.

Chiaia šalia Forio miesto yra vienas didžiausių ir patogiausių paplūdimių, čia daug žmonių. Taip pat netoli Forio yra Cava dell’Isola, į kurį nuo pagrindinio kelio veda ilga virtinė laiptų. Čia tyliau, nei Chiai’oje, vanduo skaidrus, o alia yra trys geri restoranai-barai.
Maronti paplūdimys, kurį galite pasiekti mokama jachta iš Sant’Angelo, turi smulkų tamsų vulkaninį smėlį ir netgi termines sroves, tekančias į jūrą, tarp jų ir minėtoji Cavascura

8. Kaip patekti į Iskiją, jei apsistojote žemyniniame Neapolio regione

Keltai į Iskiją kursuoja iš Neapolio bei Pozzuoli uostų (šis yra už pusvalandžio kelio nuo Neapolio).
Atvykstate į Ischia Porto arba Casamicciola ir hidroplanu plaukiate (labiau skriejate vandeniu) į Forio. Vasaros metu reisai dažni, žiemą praretėja. Veikia keletas laivybos kompanijų, kurios teikia keleivių ir automobilių transportavimo paslaugas (Medmar, Caremar) bei keletas hidroplanų maršrutų, kuriais keliami tik žmonės (Alilauro ir Caremar). Kelionė nuo Neapolio užtrunka apie valandą, nuo Pozzuoli – apie 50 minučių. Aukštuoju sezonu.

9. Ką paragauti


Nors Iskija yra sala, jos kulinarijos paveldas didžiuojasi ne tik jūros gėrybių receptais. Pavyzdžiui, garsiausias ir netgi simbolinis Iskijos patiekalas yra Iskijos triušis, o tradiciniuose patiekaluose svarbios lapinės bei ankštinės daržovės. Įdomu tai, jog didžioji dalis salos žemės ūkio produkcijos atkeliauja iš derlingų sprūdinės kilmės Monte Epomeo kalno šlaitų.

10. Kur apsistoti?

Šį sezoną mums labiausiai patikę, gerą kainos ir kokybės santykį siūlantys viešbučiai yra: Bel Tramonto Villa Pina 3* ir Cleopatra (Ischia Porto) 3*.

TezTour siūlomų ekskursijų Iskijos apylinkėse sąrašą ir kainas matysite spustelėję ČIA>>

Norėdami daugiau rekomendacijų, nedvejokite rašyti į užklausos formą ir spauskite Noriu Pasiūlymo!