Tenerifė, visapusiškai nuostabių atostogų pasaulis, tiesioginiais skrydžiais yra pasiekiamas jau šį mėnesį!

Ispanija
Tenerifė
2019-09-28 - 2019-10-05
563
5
TezTour

Tenerifė – didžiausioji Kanarų salyno sala – taip pat yra ir viena geriausių visame pasaulyje turizmo destinacijų. Nors dauguma keliautojų neskiria laiko nuklysti nuo paplūdimio zonų, norintys pažinti margą salos įvairovę tikrai patirs atradimo džiaugsmus.  Dievini žygius pėsčiomis, ar vaikaisi kunkuliuojančio naktinio gyvenimo, myli įspūdingą ir egzotišką povandeninį pasaulį, paplūdimius, kalnus, ar neragautus, keistai atrodančius, bet pribloškiančiai skanius patiekalus – rasi čia tai, ko ieškai.

Taigi, priežastys kelionei į Tenerifę:

Paplūdimai

Kalbėti apie paplūdimius Tenerifėje – tas pats, kaip Paryžiuje minėti Eifelio bokštą.. Savaime suprantama ir akivaizdžiausia priežastis apsilankyti saloje – smulkaus auksinio Saharos smėlio bei juodos/pilkos spalvų vulkaniniai paplūdimiai, skalaujami perregimai skaidrių bangų.
Vienas iš populiariųjų ruožų yra Las Terresitas, besidriekiantis kiek piečiau nuo salos sostinės. Šiaurinėje dalyje vienas gražiausių ir atokiausių natūralios vulkaninės kilmės paplūdimių yra El Bollullo. Pietinėje pusėje tarp porų populiariausias La Tejita, o tarp šeimų – Playa del Duque ir Playa de las Vistas paplūdimiai.

Visus metus trunkanti giedra ir šiluma

Vidutinė žemiausia temperatūra sausio mėnesį čia nukrenta iki 17°C , o aukščiausia siekia 25°C (77°F) rugpjūtį, todėl Tenerifėje oras išlieka švelniai malonus visus metus. „Amžinojo pavasario saloje“ saulėtų dienų per metus vidutiniškai būna 300, o lietus beveik niekad neužsitęsia. Tiesa, klimatas gali labai skirtis tarp pietinės ir šiaurinės salos dalių – šilti Saharos vėjai pietinę pakrantę išlaiko sausą ir karštą, o kalnų grandinės atitverta, žaluma aptekusi šiaurė yra kiek drėgnesnė ir vėsesnė.  Bet kuriuo atveju, kelionė iš vienos salos pusės į kitą automobiliu smarkiai neviršyja valandos.

Žvaigždės

Ne visi keliautojai apie tai pagalvoja prieš išvykdami, Tačiau Kanarai yra labai arti pusiaujo bei toli nuo šviesos taršą skleidžiančių didmiesčių, todėl ištisus metus čia galima gėrėtis stulbinančiomis naktinio dangaus ir žvaigždynų panoramomis. Beje, Teidės nacionalinis parkas netgi yra pripažintas pasaulinės žvaigždžių stebėtojų asociacijos kaip viena idealiausių vietų dangaus stebėjimams. Ne veltui čia yra įsikūrę pasaulinės svarbos observatorijos.

Karnavalai

Antras pagal populiarumą ir dydį karnavalas pasaulyje (po Rio de Janeiro) vyksta Santa Kruze, Tenerifės sostinėje. Miestais dvyniais jie paskelbti iš dalies dėl šios priežasties.
Karnavalo įkarštis vyksta savaitę prieš Gavėnią. Kasmet, didžiajame atidarymo parade šventę pradeda spalvinga procesija, kurios metu gatvėmis plūsta povo puošnumo kostiumai ir judančios platformos. Karnavalo pabaigos diena, Pelenų Trečiadienis, yra pažymima labai neįprastu, bet kažkuo lietuviškąją Morę primenančiu Sardinės laidotuvių ritualu – didžiulės sardinės imitacija pasodinama į sostą ir nešama Santa Kruzo gatvėmis, iš paskos sekant dejuojančių „našlių“ vorai; pasiekus Plaza de Espana, sardinė sudeginama.

Delfinai ir banginiai

Prie salos krantų gyvena beveik 30 rūšių delfinų, orkų ir banginių. Galite pasiplaukioti greta jų – laivai kasdien išvyksta iš Los Kristianos ir Los Gigantes, tokia kelionė trunka apie tris valandas (mažųjų keliautojų susidomėjimui padidintis, kai kurie dekoruoti kaip piratų laivai). O paviršinio nardymo gerbėjai Tenerifę ne be reikalo vadina Europos Havajais – čia galima pasiplaukioti su tokiais žavingais jūrų gyventojais kaip pūsliažuvės, dėmėtosios lūpažuvės, barakudos, rajos ir jūriniai vėžliai.

Masca slėnis

Viena vaizdingiausių salos vietų bei puiki vieta pažygiuoti yra Masca slėnis. Pavadinimas kilęs nuo mažyčio kaimelio salos šiaurės vakaruose, o 4,5 km ilgio nusileidimas tarpekliu, žinomas kaip Masca takas, yra tarp žinomiausių pasaulyje nuo kalnų iki jūros besileidžiančių maršrutų pėsčiųjų žygiams. Pradedantieji gali pasisamdyti gidą iš kelių čia veikiančių kompanijų, tačiau galima eiti ir savarankiškai. Pasigėrėję šio maršruto vaizdais galite užbaigti kelionę laiveliu į Los Gigantes.

Teidės nacionalinis parkas

Apsilankymas saloje nėra pilnas, kol trosiniu keltuvu neužkylate į Teidės ugnikalnį – aukščiausią visoje Ispanijoje kalną – ir neapžvelgiate pritrenkiančios panoramos. Ši Unesco Pasaulinio Paveldo vieta susidaro iš salos centre dominuojančio 15 km skersmens vulkaninio kraterio. Teidės viršūnė kyla į 3718 metrų virš jūros lygio aukštį, o keltuvas pakelia 1200 metrų virš kraterio dugno, kur rasite ypatingą vaizdą į Kanarų salyną.

Siamo ir Loro parkai

Įrengtas Tailando tematika, vandends pramogų ir adrenaliną varančių atrakcionų pilnas Siamo parkas yra naujausias ir didžiausias Tenerifėje. Tingiai plūduriuokite burinėje valtyje Mai Thai upėje, milžiniškame bangų baseine ar pabąlusiais pirštais spauskite sėdynės kraštus 30 metrų krisdami stačiai žemyn Tower of Power atrakcione.. Siamo parke vietą pasiturkšti ar smagiai paklykti ras kiekvienas šeimos narys!

Loro parkas – tai įspūdingiausio pasaulyje zoologijos sodo vardą turintis, seniausias salos parkas. Delfinų, orkų, jūrų liūtų ir papūgų pasirodymai, pasivaikščiojimai viduryje akvariumo ar šalia flamingų neabejotinai paliks ryškius įspūdžius.

 

Viešbučio pasiūlymas

Hovima Altamira 3* – 563 Eur/asm. (pigiau, jei keliauja šeima)

Į paketo kainą įskaičiuota:

  • Skrydžiai
  • Viešnagė viešbutyje su nurodytu maitinimo tipu
  • Pervežimai (oro uostas – viešbutis – oro uostas)
  • Kuro mokestis
  • Rankinis bagažas: iki 5 kg.
  • Registruojamas bagažas iki 15 kg.

Domina daugiau informacijos ar kita kelionė? Spauskite „Noriu pasiūlymo“ ir nurodykite keliautojų skaičių bei kelionei tinkamas datas!

Review Date
Reviewed Item
Tenerifė, visapusiškai nuostabių atostogų pasaulis, tiesioginiais skrydžiais yra pasiekiamas jau šį mėnesį!
Author Rating
5 1star 1star 1star 1star 1star