Dubajus – ką veikti šioje žavingų žaidimų aikštelėje?

Visuomet spindintis saule ir deimantais, Dubajus gali ir akinti – iš tikro, net sunku išsirinkti, į kurias miesto vietas lėkti gaudyti įspūdžius pirmiausiai!

Pateikiame keletą lankytinų vietų ir restoranų, kurių, mūsų manymu, reikėtų nepraleisti viešint šioje utopiškoje oazėje:

 

  • Burdž Kalifa

Vieta: 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd., Dubai

Tai – žadą atimantis architektūros ir inžinerijos žygdarbis, turintis dvi apžvalgos aikšteles 124-ame ir 148-ame aukštuose. Aukščiausias pasaulio pastatas veria dangų 828 m aukštyje, o atidarytas buvo 2010-aisiais. Kad išvengtumėte ilgo laukimo eilėse bei brangaus greitojo priėmimo, užsakykite bilietus iš anksto internetu – tai galite padaryti iki 30 dienų prieš apsilankymą!

Pastaba: Aukštas drėgmės lygis Dubajuje neretai sukelia rūką, kuomet vaizdai iš aukštybių labai apribojami.

Jeigu pirkote bilietus į pirmąją apžvalgos aikštelę („At the Top“), pirmiausia praeisite pro bokšto statybų kronikos pristatymą multimedijose, o tada įsisprausite į liftą, kuris jus mestels į 124-tą aukštą (452 m.) 10 m/s greičiu. Kad dar sustiprintumėte panoramų įspūdį, galite įmesti kelis dirhamus į teleskopą, kuriuo ne tik prisiartinsite moderniojo Dubajaus vaizdus, bet matysite ir naktinio vaizdo ar 1980-ųjų metų miesto simuliacijas.

Na, o pati aukščiausia pasaulyje apžvalgos aikštelė (“At the Top SKY”), yra 555 metrų aukštyje 148-ame aukšte. Jausitės kaip V.I.P., kai svečių ambasadorius Jus pasitiks ir lydės prašmatnų laukiamąjį bei vaišins gaiviaisiais gėrimais ar kava su datulėmis.

Šalia miesto vaizdų, kita aukšto atrakcija yra interaktyvus ekranas, kuriame galite “skristi” į įvairias lankomas miesto vietas, darydami  rankos mostus virš išmaniųjų jutiklių. Tuomet turas juda į 125-ą aukštą, laukia dar viena virtualios realybės patirtis – vaizdas pro Sakalo Akį, kuri leidžia matyti Dubajų iš paukščio skrydžio.
Pastaba: kainos yra aukštesnės lankomiausiomis valandomis (apie saulėlydį), o darbo laikas gali skirtis priklausomai nuo paklausos ir sezono.

 

  • Aukso turgus Deiroje

Vieta: Deira
Viskas, kas čia auksu žiba… ir yra tikras auksas! Na, ar bent jau sidabras… Šiame dengtame pasaže dešimtys parduotuvių perpildytos visomis įmanomomis ir neįmanomomis brangenybėmis, nuo švelnių perlų auskarų iki ištaigingų vestuvinių karolių. Vien stebėti turgaus vyksmą yra maloni pramoga. Įsitaisykite ant suoliuko ir priimkite prieš akis vykstantį gyvenimo teatro spektaklį, kuriame sunkiai dirbantys afganų vyrai tempia masyvius prekių vežimus, linguoja afrikietės spalvotuose kaftanuose, o vietinės ponios sukasi apsipirkimo įkarštyje. Daugiausia veiksmo – vakarais.

 

  • IMG Worlds of Adventure (liet. „IMG Nuotykių pasauliai”) 

Vieta: E311 Sheikh Mohammed Bin Zayed Rd – Dubai
Įsikūręs kondicionuojamame angare ir užimantis 28-uonių futbolo stadionų plotą(!?), IMG Worlds of Adventure yra DIDŽIAUSIAS pasaulyje teminis parkas uždaroje patalpoje. Šis, milijardą JAV dolerių kainavęs statinys tikrai daro įspūdį – daugiau nei 20 „linksmųjų kalnelių“ kompleksų ir atrakcionų, paskirstytų keturiose teminėse zonose – Marvel (pagal populiarius komiksus), Cartoon Network (ikoniškojo animacijos kanalo tema), Prarastojo Slėnio dinozaurų nuotykis bei IMG Bulvaras – taip pat 28 parduotuvės ir užkandinės/restoranai. Pastarieji maistą ruošia vietoje, stebėtinai aukštame lygyje ir siūlo platų sveikatingų patiekalų pasirinkimą.

 

  • Dubajaus muziejus

Vieta: 8, 58th St. – Dubai

Pagrindinis miesto muziejus apžvelgia Dubajaus turbo-evoliucijos metmenis; nuo žvejų ir perlų nardytojų kaimelio iki pasaulinio prekybos, finansų ir turizmo centro. Tvyro istorinė atmosfera – ekspozicijos įsikūrę Ah Fahidi forte, statytame apie 1800-uosius ir laikomame Dubajaus seniausiu išlikusiu statiniu. Apžiūrėsite beduinų gyvenimą pristatančias ekspozicijas, o jūrai skirtoje salėje susipažinsite su miestelio gyvenimo ašimi iki naftos telkinių atradimo. Turo pabaigoje užeisite į sale su arheologiniais radiniais iš šalimais esančių archeologinių kasinėjimų vietų.

Trimis bokštais įtvirtintas Ah Fahidi fortas buvo vietinių valdovų residencija iki 1896-ųjų, nuo to laiko atliko pareigas kaip kalėjimas ir garizonas, o muziejumi tapo 1971-aisiais.

Pagrindinė ekspozicija yra po žeme ir pasiekiama spiraline rampa. Video prezentacijos ir laiko juostos naudoja istorinius spaudinius ir kitą medžiagą, kad iliustruotų Dubajaus pažangą nuo 1960-ųjų. Nuo čia eisite per Dhow – tradicinio arabiško burlainio – denį į rytietiško turgaus dioramą, paryškintą šviesos ir garso efektais bei nuo laiko grūdėtomis filmų juostomis.

 

  • Šeicho Mohamedo kultūrinio pažinimo centras

Vieta: Al Musalla Rd. – Dubai

Kiekvienas, norintis giliau pažinti Emyratų kultūrą ir istoriją, turėtų pasinaudoti ne pelno siekiančios įstaigos – Šeicho Mohamedo kultūrinio pažinimo centro – organizuojamais užsiėmimais, Emyratų valgių prezentacijomis ir pažintiniais turais. Įstaiga yra įsikūrusi istorinio Al Fahidi rajono pakraštyje ir dirba laikydamiesi motto “Atviros durys, atviri protai”. Atidaryta 1995-aisiais tuometinio Dubajaus valdovo, Šeicho Mohamedo bin Rašido, kad nutiestų tiltą tarp kultūrų bei padėtų miesto svečiams suprasti Jungtinių Arabų Emyratų tradicijas ir papročius.

Nuo rugsėjo vidurio iki liepos vidurio, centre vedami 90 minučių trukmės paveldo turai su gidu po Ah Fahidi istorinį rajoną du kartus per savaitę. 10-ies ir daugiau žmonių grupėms siūlomi išsamesni, 2-i su puse valandos trunkantys turai, leidžia pažvelgti į mečetę, plaukti laiveliu miesto kanalais bei aplankyti Burž Dubajų ir Deirą.

 

  • Džiumeiros mečetė


Vieta:  Jumeirah Beach Road,Jumeria 1 – Dubai

Sniego baltumo, vingriausiais puošiniais išdabinta Džiumeira yra populiariausia Dubajaus mečetė, o taipogi viena iš nedaugelio Emyratų mečečių, kuriose leidžiama lankytis ne musulmonams (valandos trukmės turus veda Šeicho Mohamedo kultūrinio pažinimo centro darbuotojai)

Turai užbaigiami vietinių kepinių ragavimu bei klausimų-atsakymų sesija, kurioje galite užduoti visus rūpimus klausimus apie Emyratų kultūrą bei Islamą. Nebūtina išankstinė registracija. Palankiausiai vertinama kukli apranga, tačiau net jei tądien apsirengsite itin vasariškai ar ekstravagantiškai, ne bėda – Jums nemokamai bus paskolinti tradiciniai rūbai. Galima fotografuoti!

 

  • Tim’o Rau restoranas „Dragonfly“ („Laumžirgis“)

Vieta: Al Safa St – Dubai
Šioje garsiausio Vokietijos šefo, dviem Michelin žvaigždėmis apdovanoto Tim’o Rau avantiūroje Dubajuje susitinka nuostabus meistriškumas, neišsemiama vaizduotė ir žadą atimantis interjeras.

Jo laisvamaniškos moderniosios Azijos virtuvės koncepcijos randa tobulą išraišką tokiuose patiekaluose kaip, pavyzdžiui, vasabi langustai – šis patiekalas yra tikra subtiliai komplikuotų skonių bomba. Kitas, klasika tapęs jo kūrinys, Pekino ančiukas, yra sumaniai išskaidytas į tris atskirus patiekalus.

 

  • Akmal’o Anuar’o restoranas “3 Fils”

Vieta: Shop 02, Jumeirah Fishing Harbour 1, Near Omnia Gourmet, Al Urouba St. – Dubai

Ši maža, nelicenzijuota įstaigėlė yra puiki alternatyva didelėms ir brangioms Dubajaus maitinimo įstaigoms. Čia Singapūro šefas Akmal’as Anuar’as gamina novatoriškus, bet nepretenzingus Azijos virtuvės įkvėptus patiekalus. 

Restorane yra tik apie 25-ias vietas, bet galitė mėginti pasičiupti ir vieną iš lauke esančių staliukų su vaizdu į siūbuojančias prieplaukos jachtas. Jei nepasidarysite rezervacijos iš anksto, savaitgaliais čia vietos niekaip nerasite.

Svarbiausi meniu akcentai yra aštrūs tuno suktinukai; ant žarijų keptas aštuonkojis, apšlakstytas gremolata bei aštrus jautienos tartaras ant skrudintos saldžiosios duonos; o taip pat ir tokios naujienos kaip kalmarų rašalo tempuroje ant žarijų apkepti baklažanai, patiekiami ant vis dar žėruojančių anglių!

 

  • Arabiškos arbatos namai („Arabian Tea House“)

Vieta: Jumeirah Road, Opp Jumeirah Beach Resort, U.A.E – Dubai 

Buvusios perlų pirklio rezidencijos kieme stūkso didelis senas medis, rikiuojasi baltos pintos kėdės, turkio spalvos suoleliai ir laisvai veši gėlės – visa tai kuria ramią priebėgą, išmargintą pro žalumą besiskverbiančios saulės spindulių.
Meniu rasite daug specializuotų Emyratų valgių, tokių kaip rakvakas (tradicinė duona), vištienos makbu (aštrus troškinys su ryžiais) bei Salona viščiukas (troškinyje pomidorų pagrindu).