Bodrumas

Bodrumas, įsikūręs Turkijos Egėjo jūros pakrantėje yra vienas lankomiausių šalies kurortų, tiek tarp turkų, tiek tarp užsieniečių. Čia traukia tiek ieškantys gerų kainų tvarkinguose mažuose viešbutėliuose, tiek nepriekaištingų atostogų užsigeidusios garsenybės ir turtuoliai.

Pastaruosius traukia ir Bodrumo kaip prestižinės buriavimo sporto bei turkiškosios Viduržemio rivjeros centro reputacija. Tokie kurortai kaip Turkbuku siūlo ir bet kokį prabangų malonumą, kurio galėtų norėti pinigingi regiono svečiai.

Aplankykite Bodrumo pilį

1402-aisiais pastatyta šv. Jono riterių ordino pilis charakterizuoja visa apylinkę ir stovi ant akmenuotos pakrantės netoli pagrindinių Bodrumo uostų. Nors pilis nėra taip gerai išlikusi, kaip daugelis kitų Turkijoje, sienos ir bokštai tebestovi. Keletą kartų per metus čia vyksta kultūriniai renginiai.

Povandeninis Archeologijos muziejus

Pačios Bodrumo pilies teritorijoje yra įspūdingas muziejus, eksponuojantis sudužusių laivų liekanas iš visos Turkijos rivjeros jūros dugno. Pats žinomiausias eksponatas, be abejo, yra nuskendęs Uluburino laivas iš vėlyvojo bronzos amžiaus. Daugiau nei 22 tūkst. panėrimų iš jūros gelmių leido iškelti daugybę senovės monetų ir buitinių reikmenų.

Halikarnaso mauzoliejus

Deja, Karijos valdovo Mauzolo antžeminis kapas, buvęs vienu iš žymiųjų Septynių pasaulio stebuklų, šiandien yra tik griuvėsiai. Pastatytas apie 350 metų prieš mūsų erą, šis Senovės pasaulio žmonių žadą atėmęs statinys išsilaikė iki 14-ojo amžiaus, kai jį galutinai su žeme sulygino stiprus drebėjimas. 19-ame amžiuje čia vyko kasinėjimai, kurių metu daugybė artefaktų ir statulų buvo perkelta į Britanijos muziejų Londone. Vis dėlto, verta užsukti vien tam, kad pasiekimų sąraše pažymėtumėte – likę lankyti Pasaulio Stebuklai: 6.

Padykinėkite pajūryje

Viena iš didelio Bodrumo populiarumo priežasčių yra smėlio paplūdimių su krištoliniu žydru vandeniu gausa. Čia idealios sąlygos plaukioti, degintis ar tiesiog atsipalaiduoti, todėl tokie paplūdimiai kaip Camel Beach (Kupranugario paplūdimys) vasaros sezono metu knibžda poilsiautojų.

Nuomokitės automobilį ir išvažiuokite dienos kelionei po Bodrumo pusiasalį

Be Bodrumo miesto centro, šio pusiasalio lankytinų vietų panorama dar susideda ir iš daugybės mažų charakteringų kurortinių miestukų, kuriuos apžiūrėti nebus nuobodu. Tokios vietovės, kaip Turgutreisas ar Yalikavakas, yra žinomos dėl vaizdingų saulėlydžių, tuo tarpu kiek toliau esantis Gumbetas vilioja vandens sporto pramogų entuziastus.

Gokcebelyje išvysite tradicijas, o Torba yra vienas sparčiausiai augančių Turkijos turizmo rinkos žaidėjų.

Pasinaudokite proga buriuoti per Turkijos rivjerą


Bodrumas yra vienas pagrindinių turistinės laivybos centrų bei vieta, kur “viskas prasidėjo”, kaip pasakoja garsusis padavimas apie Halikarnaso žvejį. Kajutė viešame reise arba privati turkiška gulet tipo jachta išplukdys Jus žvalgyti pasislėpusių užutėkių, įlankėlių, salų ir mažų pajūrio miestukų, kur vis dar gyva tradicinė kaimiškoji Turkijos dalis.

Yra du reguliarūs kruizai, išvykstantys iš Bodrumo uosto; populiariausias yra Hisaronu įlankos pažintinis kruizas. Galite pasiryžti geromis kainomis pirkti tik užsakomųjų skrydžių lėktuvo bilietus į Bodrumą ir šį kruizą be viešbučio, mat į jo programą įeina 8 nakvynės mediniame burlaivyje, o tai yra vienas nuostabiausių būdų pažinti regiono salas ir pakrantes. Kruizas ne tik aplanko daugybę vietų, apie kurias retai išgirsite įprastinėse turistinėse programose, bet užsuka ir į garsųjį Datka pusiasalį.

Taip pat galite apžiūrėti visus gulet laiveliais siūlomus Turkijos kruizus spustelėję ČIA>>(anglų k.).


TezTour siūlomų ekskursijų Bodrumo apylinkėse sąrašą ir kainas matysite spustelėję ČIA>>

Norėdami daugiau rekomendacijų, nedvejokite rašyti į užklausos formą ir spauskite Noriu Pasiūlymo!