Gyvenimo džiaugsmu uždeganti ir malonių nuotykių skonį garantuojanti kelionė į Tailandą dabar - nuo 889 Eur/asm.! - DK kelionės

Gyvenimo džiaugsmu uždeganti ir malonių nuotykių skonį garantuojanti kelionė į Tailandą dabar – nuo 889 Eur/asm.!

Tailandas
Pataja
2019-11-22 - 2019-12-07
889
3
Novaturas

Tailandas – viena populiariausių Azijos šalių, pasižyminti labiausiai išplėtota turizmo infrastruktūra ir plačiausia viešbučių bei kurortų pasiūla – nuo kuklių vėjo perpučiamų trobelių paplūdimyje iki aukščiausio lygio viešbučių populiariausiose turistinėse zonose. Viešbučių architektūra, teritorija bei paslaugų gausa – skirtinga ir priklauso nuo kurorto. Patajoje ir Bankoke – dažniausiai daugiaaukščiai pastatai, neturintys erdvios teritorijos, tačiau iš viršutinių aukštų atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Kitokie viešbučiai Tailando salose. Pukete dominuoja neaukšti, įranga ir interjero dizainu artimi europiniams standartams. Jų teritorijos jaukios, išpuoselėtos, skendi žalumoje ir gėlėse. Tailande nėra oficialios viešbučių kategorizavimo sistemos. Viešbučiuose, apartamentuose ar studijose gali būti prašoma palikti tam tikro dydžio užstatą (kredito kortele arba grynaisiais vietos pinigais), kuris grąžinamas išvykimo dieną, jei nepadaryta žalos viešbučio, apartamentų ar studijos inventoriui.

15 priežasčių, kodėl bent kartą gyvenime turėtum apsilankyti Tailande

Maistas


Ar Šypsenų Žeme pramintoje šalyje viešėtum vieną dieną, ar visą mėnesį, Tailando virtuvės skonių gausa leis kaskart valgyti vis kitą patiekalą. Keliautojai netgi teigia, kad to paties pavadinimo patiekalai juntamai keičiasi priklausomai nuo lankomos vietovės, todėl kulinarinis peizažas traukia dėmesį ne mažiau nei kraštovaizdis.   

Žmonės


Nors kiekvienoje pasaulio šalyje galima rasti draugiškai nusiteikusių vietinių žmonių, tailandiečių natūra šiame egzotiniame pasaulio kampelyje leidžia jaustis išskirtinai jaukiai.
Draugiškumas yra kultūros dalis, ar bent susidaro toks įspūdis. Galbūt jį kelia tradicinis tailandietiškas pasisveikinimas, Wai – nusilenkimas rankas sudėjus tarsi maldai. Gal tai jų šeimyninių vakarienių formatas, kuriame ragauti įspūdingas skonių kombinacijas kartais nusišypso laimė ir į svečius pakviestiems turistams. Nacionalinė filosofija šiame krašte yra mai pen rai, kas reiškia, “nesijaudink” arba “viskas bus gerai”, o vietiniai spinduliuoja atsipalaidavimu ir geranoriškumu.

Nebrangios vietinės kelionės


Išlaidauti nenusiteikę keliautojai daugelyje krypčių yra priversti braukti lankytinus objektus iš savo planų vien biudžeto sumetimais. Taip nenutiks Tailande, kur vietinių kelionių kainos yra žemos ir transporto būdų pasiūla didžiulė. Pigios oro linijos kaip Nok Air ir AirAsia, atrodo, be perstojo siūlo kokius nors pigius bilietus su tiesioginiais skrydžiais į vietinius ir kaimyninių šalių oro uostus svarbiausiuose miestuose. Autobusai ir traukiniai visoje šalyje taip pat ypatingai pigūs, stotelės išsidėstę tiek kaimuose, tiek didžiuosiuose turistų traukos centruose.

Klimatas


Tailande pasireiškia trys pagrindiniai sezonai; visi jie leidžia keliauti ir mėgautis šalimi.
Šalies turizmas intensyviausiai vyksta sausuoju sezonu, kurio metu aukščiausia temperatūra yra apie 32 Celsijaus laipsnius. Karštuoju sezonu turistai būriais sugarma į pasakiškus paplūdimius begališkai ilgoje Tailando pakrantės linijoje. Bankokas ir šiaurinis Tailandas yra populiariausi taškai musoniniu sezonu, kadangi salų regionai tuo laikotarpiu neretai kenčia potvynius. Nors kiekvienas sezonas turi savų privalumų ir trūkumų, sušalti šioje šalyje neteks ir saulėje pasikaitinsite sočiai.

Naktinis gyvenimas


Tailandas nekantriai keliautojų, kurie sužydi po saulės laidos – pasiruoškite “pelėdos”, ši šalis turi visas įsivaizduoti įmanomas paslaugas naktinėtojams. Backpacker’iai traukia į Khao San’ą bendrauti su vienminčiais ir gerti svaigiuosius gėrimus beveik kibirais. Turintys mažiau garbingų planų traukia tiesiai į kurį nors iš daugybės raudonųjų žibintų kvartalų, įsikūrusių Bankoke, Patajoje, Pukete ir t.t.
Nors šiedu naktinių pramogautojų tipai sudaro labai didelę dalį turistų, Tailandas taip pat yra plačiai žinomas ir dėl regio, džiazo muzikos barų, bei kaip turintis vieną iš LBGTQ bendruomenei draugiškiausių atmosferų pasaulyje, – ypač Bankokas.

Nardymas


Tailandui priklauso apie 2000 kilometrų pakrantės ir daugumoje jos vietų visai netoli kranto yra išsidėstę vieni geriausių nardymo taškų pasaulyje. Kad ir kada lankysitės, veiks bent keletas pasaulinio lygio povandeninių ekspedicijų vietų.

Šventyklos


Šypsenų Šalyje yra išsibarstę virš 40 000 budizmo šventyklų, taigi keliautojams neišvengiamai į akį kris bent vienas iš šių žavingų statinių. Šventyklos mena įvairių dinastijų valdymo amžius, kiekviena atspindi atitinkamos eros architektūrinį ir konstrukcinį stilius. Provincijos dažniausiai turi bent po vieną tokį monumentą, o didžiausias kiekis ir įvairovė susitelkusi sostinėje.
 

Nuotykio dvasia


Kadangi kraštovaizdis toks unikalus, Tailando karalystės lankytojai gali leistis į daugybę skirtingų nuotykinių ekskursijų.  
Dramblių prieglaudos širdį paglostys gyvūnų mylėtojams, o dūžių skaičių adrenalinas padidins visiems pasirinkusiems dienos ilgio raftingo ekskursiją kur nors Tailando upių raizginio platybėse. Treko trasos laukia žygeivių, geros bangos – banglentininkų, nusileidimai lynais per džiungles – kopėjų, ir tai tik maža dalis Tailando įmanomų pramogų.

TurgūsNiekur pasaulyje nėra tokių turgų, kaip Tailande. Kiekvienas jų yra išskirtinis tiek pritraukiamos minios pobūdžiu, tiek siūlomomis prekėmis. Kai kurie turgai skirti specialiai gatvės skanėstams, tuo tarpu kiti perpildyti senienomis ir naudotais rakandais. Lankytojai niekada negali iš anksto žinoti, ką ras šiuose unikaliuose prekybos taškuose.

Festivaliai


Atrodo, kad tailandiečiams sunku praleisti ilgesnį laiką nepabėgus iš savo dieninio darbo pašvęsti kokio nors festivalio. Vienos iš šių švenčių yra kilę iš religijos ritualų, kitos iš mėnulio kalendoriaus datų, bet vienas aspektas nekinta: jose labai smagu dalyvauti. Didelė keliautojų į Tailandą dalis netgi derina savo kelionės datas pagal dominančius festivalius, kad gautų progą patys patikrinti, ar ažiotažas pelnytas. Puikus tokio festivalio pavyzdys – Songkran, festivalis, kurio metu visoje šalyje įsiplieska vandens kovos.

Turginga istorija ir kultūra


Nors daugelis Tailando miestų nesustabdomai žengia modernaus vystymosi ir urbanistinio dekoro keliu, spalvingos ir neatmenamus laikus siekiančios Tailando šalies istorijos fragmentai kažkokiu būdu nepraranda savo vietos nacionaliniame peizaže.
Tokie miestai kaip Sukhothai pilnai nepasiduoda modernizacijai ir saugo tokius istorijos lobius kaip Siamo karalystės laikus siekiančius 1238-ųjų metų rūmų griuvėsius. Kita plotmė, kur vis dar gyva tūkstantmetės istorijos dvasia – tradiciniai tailandietiški šokiai ir lėlių teatro pasirodymai.

Sostinė

Bankokas vertas atskiro straipsnio; jis be abejonės turėtų būti įvardijamas tarp pagrindinių priežasčių lankytis Tailande.
Mieste gyvena virš aštuonių milijonų žmonių, tarp jų didelis skaičius emigrantų. Panašu, kad jei vieši Bankoke pakankamai ilgai, nebesinori grįžti namo. Bankokas neretai yra pasirenkamas kaip pirmoji pažintinių kelionių stotelė, apžiūrima prieš traukiant į gilyn pietryčių Aziją. Sostinėje yra tiršta žmonių, jų gali pasirodyti per daug ir kai kurie turistai tuo nėra patenkinti. Tačiau tiems, kas drįsta nuklysti nuo  masinio turizmo išmintų takų, miestas atskleidžia savo potencialą pasiūlyti pasaulinio ryškumo patirtis. Šventyklos, raudonųjų žibintų kvartalai, barai danguje, istoriniai ir modernūs muziejai, meno galerijos, parkai – įvardykite lankytino objekto rūšį ir Bankokas jį turės.

Laukinė gamta


Tailandą namais laiko ištisa gausybė laukinių padarų rūšių, sutinkamų nacionaliniuose parkuose, paplūdimiuose, kalnuose. Khao Yai nacionaliniame parke centriniame Tailande gyvena tigrai, laukiniai šernai, o jei nusišypsos sėkmė, čia pamatysite ir laukinių dramblių. Pietuose plyti platūs laukiniai paplūdimiai, kur vietiniai rezidentai yra beždžionės; turistų lankomiausias iš tokių yra nedviprasmiškai pavadintas Beždžionių Paplūdimys Fi Fi saloje. Čia lankantis reikia nepamiršti būti atsakingu turistu ir nemaitinti laukinių gyvūnų, taip pat vengti tų šou, kurie akivaizdžiai išnaudoja gyvūnus žiauriais dresūros metodais mokydami triukų.

Paplūdimiai


Tailando geografija, be abejonės, yra labai įspūdinga, nes kiekvienoje šalies provincijoje galima rasti unikalų ir apžiūros vertą geografinį reiškinį. Ir visgi, pats įspūdingiausias gamtinis turtas čia yra paplūdimiai, besidriekiantys du tūkstančius kilometrų. Nors nemaža jų dalis yra sausakimši turistų, dar ir šiandien galima rasti kilometrus atokių, tylių ir pritrenkiančiai gražių laukinių paplūdimių. Tokių vietų pavyzdžiai – Laisvės paplūdimys Pukete ir Saulėlydžio paplūdimys Ko Kradan saloje.   

Epinė kryptis žygeiviams


Pastaraisiais metais juntamai auganti kelionių sritis buvo savarankiški žygiai pėsčiomis, o tokių keliautojų skaičius į pietryčių Azijos šalis išaugo geometriškai. Tarp 2010-ųjų ir 2015-ųjų Tailande 87-iais procentais augo bendras tarptautinių skrydžių skaičius, o didelė dalis naujojo srauto turistų atvyko su palapine ir lauko virtuvės indais kuprinėse. Šie biudžetinių kelionių guru yra linkę keliauti grupėmis, kurios spontaniškai susidaro pakeliui į labiausiai lankomas šalies vietas. Šiuo požiūriu Tailandas yra išskirtinai dėkinga kryptis, mat tokių keliautojų čia apsilanko itin daug, todėl grupę ekskursijoms ir transporto nuomai susirasti yra labai lengva. Pigūs hosteliai taip pat lengvai randami visuose didžiuosiuose miestuose (ir dalyje mažųjų).

Viešbutis

Ambassador City Jomtien 3* 13 n. (visa kelionė 15 n.) Su pusryčiais
889 Eur/asm.
keliaujant dviese

 

 Į paketo kainą įskaičiuota:

  • Skrydžiai
  • Viešnagė viešbutyje su nurodytu maitinimo tipu
  • Pervežimai (oro uostas – viešbutis – oro uostas)
  • Kuro mokestis
  • Rankinis bagažas: iki 7 kg.
  • Registruojamas bagažas iki 30 kg,

Domina daugiau informacijos ar kita kelionė? Spauskite „Noriu pasiūlymo“ ir nurodykite keliautojų skaičių bei kelionei tinkamas datas!

Review Date
Reviewed Item
Gyvenimo džiaugsmu uždeganti ir malonių nuotykių skonį garantuojanti kelionė į Tailandą dabar – nuo 889 Eur/asm.!
Author Rating
5 1star 1star 1star 1star 1star