AKCIJA – Neapolis

Natalija Lysenko +37069309886 Dirba turizme nuo: 2012 metų
Italijoje gyvenau nemažai laiko. Čia pamilau Viduržemio klimatą, ypatingai skanų, įvairų, ir be išlygų tik vietoje auginamą/gaminamą maistą, italų kalbą ir neaprėpiamą kultūros paveldą. Neapolis - tai itališkąjį būdą atspindinti šalies siela!

 

Kodėl turėtum keliauti į Neapolį?

Pirmiausia – nes AKCIJA su šiemet didžiausiomis mūsų nuolaidomis!

TezTour Europos krypčių populiarinimui sudarė mums skatinamąsias sąlygas, dėl šios priežasties rugsėjo mėnesį prekiausime Neapolio kryptimi su 10% nuolaida! Svarbu: pradžioje kainas matote be nuolaidos, paspaudę ant rezervacijos nuorodos suvedate akcijos kodą „myliudk“ ir kaina sumažėja 10 %!

Taip pat..

Italija – tai daugiau, nei poilsis prie baseino; daugiau, nei puikus Viduržemio klimatas ar paplūdimiai. Tai – Europos kalbų ir kultūrų lopšys, tūkstančius metų klestėjusi, įvairias formas architektūroje, muzikoje bei tradicijose įgavusi jos dvasia. Tai Tavo paties, kaip europiečio ir Vakarų pasaulio gyventojo tapatybės istorija, čia pat gatvėse atsiverianti prieš akis nuostabaus grožio monumentais. O kur dar visą pasaulį užvaldžiusi gastronomijos kultūra, gyva kiekviename iš šimtų jaukių restoranėlių ar akmeninių vyno rūsių..

Neapolis – tai Italijos siela.

 

Tai tikrosios Italijos gyvenimas, vinguriuojantys akmeniniai grindiniai, autentiška pica ir atmosfera. Jis nėra toks reklamiškai ryškus kaip Roma, stileiviškas kaip Milanas ar dailutis kaip Florencija, bet nestokoja nuosavos tapatybės. Jei norite girdėti tik italų kalbą, turite smalsumo ir norą pažinti, kaip realiai atrodo itališkasis gyvenimo būdas – tai tinkamiausias miestas. O ir kainos čia – ne “turistinės”, o tokios kaip vietiniams, taigi, viešnagė neišeis labai brangi.

Atsipūtęs, bet gyvybingas.


Viena vertus, nedaug miestų prilygtų Neapoliui atsipalaidavusia atmosfera. Nedaug kas pradeda darbą anksčiau 10-os valandos ryto, viskas užsidaro apie 12-13 val. siestai ir vėl atsidaro 15-16 val.
Tačiau vakarais atgyja gatvės, ypač aplinkui universitetą ir Spaccannapoli-“Dalijančioji” gatvė (tiesiogine žodžio prasme, dalijanti Neapolio istorinį centrą į dvi dalis).

 

Ką ten pamatysi?

Po Neapoliu yra ištisas atskiras požeminis miestas

Italy, Naples: Tunnel Borbonico, down under the surface[/caption]

Neapolis yra pastatytas and tufo, minkštos vulkaninės uolienos. Pastaruosius 2500 metų, gyventojai šia uoliena naudojosi, nuo senovės graikų iki pat šiandienos kasdami tunelius ir sales po miesto paviršiumi. Šiandien, tarp Neapolio požemio puošmenų rasite viską nuo senovės graikų akvedukų, pagoniškų laidojimo salių, ir krikščioniškųjų katakombų, iki Antrojo pasaulinio karo priešlėktuvinių slėptuvių. Požemius galima lankyti su gidų pagalba arba apžiūrėti savarankiškai. San Gennaro katakombas rasite adresu Via Capodimonte gatvė 13

Neapolio miesto centras priklauso UNESCO Pasaulio paveldui ir pastatų amžiumi siekia 470-uosius metus. Tai Romos imperijos laikai! Mieste yra trys milžiniškos pilys, karališkieji rūmai ir daugiau bažnyčių/katedrų nei galėtumėte įsivaizduoti. Piazzos ant kiekvieno kampo reiškia, jog niekada netrūks vietos prisėsti ir pasimėgauti Aperol Spritz (ar net keliais) bei stebėti vietinį gyvenimą neskaičiuojant valandų. Neapolis yra pajūrio miestas ir turi trijų kilometrų ilgio pajūrio promenadą, kuria dėl daugybės restoranų bei traukos taškų vaikščioti vietiniai mėgsta tiek šiluma dvelkiančiais vasaros vakarais, tiek gaiviais žiemos rytais. Ar apsipirkti planuotumėte aukštos klasės parduotuvėse, ar tiesiog gatvės stelažuose – Via Chiaia gatvė turės ką pasiūlyti. Rasite ir funikulierių, kuris užkels jus virš miesto į įspūdingų panoramų apžvalgos vietą.

Pilys. Ne viena, o trys.


Patys paskaičiuokite. Turime Castel Nuovo, pastatytą 1279 Karolio 1-ojo iš Anžu; Castel del’Ovo ypač seną bei klasišku pavadinimu (“Kiaušinio pilis”), Castel Sant’Elmo, ginybinė tvirtovė, stūksanti virš miesto ir menanti mažų mažiausiai 1275-uosius. Dar yra ir Caster Capuano, 12-ojo amžiaus pilis rytiniame Via dei Tribunali gatvės gale, tačiau ji buvo taip smarkiai restauruota, jog per fasadą sunku įžiūrėti senąsias architektūros detales.

Mikelandželas, Caravagio, Rafaelis! Vaje..

Jei kartais pajunti bent akimirką trunkantį susidomėjimą menu, privalai apsilankyti Neapolyje. Kodėl? Dėl Capodimonte. Šis muziejus turi daugiau pasaulinio garso kūrinių nei bet kuri kita Italijos kolekcija, išimtis gal tik Uffizi paveikslų galerija. Ir vis dėlto, prie šių šedevrų neteks alkūnėmis grumtis dėl vietos su turistų grupėmis. Capodimonte kolekcija didžiuojasi Caravagio, Rafaelio, Mikelandželo, Botičelio, Ticiano, Belinio, El Greko, Artemisijos Gentileschi ir netgi Andy Warholo darbais.. tarp daugybės kitų.Menas Neapolyje nėra uždarytas tik Capodimonte ar muziejuose. Vienus geriausiųjų darbų rasite Sansevero 16-o amžiaus koplyčioje pilnoje 18-ojo amžiaus vėlyvojo Baroko skulptūrų, išsiliejančio už kraštų įmantrumo. Garsiausia jų – Džiuzepės Sanmartino Pridengtas Kristus, yra ekspresijos šedevras – net per veidą dengiantį šydą.
Nepraleiskite progos apžiūrėti ir kitokių skulptūrų koplyčios rūsyje: šie „anatominiai modeliai“ yra 18-ame amžiuje gyvenę žmonės, kurių skeletai, arterijos ir venos yra išsaugoti iki šiandien.

Kur dingo ugnikalnio pasiglemžtos Pompėjos lobiai? Jie ilsisi Nacionaliniame Archeologijos muziejuje… Neapolyje.

Labai nedidelė dalis freskų skulpūrų mozaikų ir kasdienių rakandų iš Pompėjos, Erkolano, ar kitų Vezuvijaus sunaikintų miestų liko ilsėtis savo kilmės vietose – dauguma jų atsidūrė Neapolyje. Šio miesto archeologijos muziejus yra vienas puikiausių Italijoje, jei ne visame pasaulyje, iki lubų užpidytas tokių antikinių lobių kaip Farnesės bulius, Efeso Artemidė bei tuzinų įžymių freskų. Jei Jums pasiseks, Gabinetto Segreto (Slaptasis Muziejus), pilnas erotinių artifaktų iš, pavadinkime, žemesnės reputacijos Pompėjos ir Erkolano įstaigų, bus atidarytas (jis buvo uždaras labai ilgą laiką). Žinoma, galėsite aplankyti ir pačią Pompėją.

 

Ką būtina paragauti?

Čia geriausia pica, kurią Jums kada nors teks valgyti.

Paklausk bet kurio kito Italijos regiono gyventojo, kur yra geriausia šalyje pica ir jie su apmaudu, bet vienbalsiai pripažins – Neapolyje. Būtent čia ir gimė pica, o tobulindami nuo 19-ojo amžiaus, neapoliečiai sugebėjo jos gamybą pakelti iki meno formos.

Geriausios Neapolio picerijos yra Via dei Tribunali gatvėje. Patarimas – praeikite pro ilgametę favoritę Da Michele – kuri, ypač po to, kai buvo atvaizduota filme „Eat, Pray, Love“, tapo ypatingai turistiška – eikite į Decumani (Via dei tribunali 58-61) arba Di Matteo (Via Tribunali 94). Bet nesikliaukite vien mūsų patarimu – išbandykite visas!

Pyragai, pyragaičiai, pyragėliai

Pica toli gražu nėra vienintelis maistas kurį Neapolyje gamina puikiai. Vietiniai fritti, jūros gėrybės, makaronų patiekalai yra taipogi aukščiausios klasės. Tačiau dalykas, kurio nė už ką negalima praleisti – tai pyragaičiai. Dėl labai įvairialypio Neapolio paveldo (12- 19 amžiais – valdomas paeiliui prancūzų, ispanų, austrų bei Burbonų dinastijos), jo konditerija perėmė geriausias svetimšalių įtakas. Būtinai paragaukite baba, zeppola bei sfogliatelle.

 

 

Siūlomi viešbučiai:

Parco Mare Monte 3*

Maitinimo tipai: tik apgyvendinimas, su pusryčiais, su pusryčiais ir vakariene

Numerio tipas: Mono, DBL Standart

Data: 09.25

Kurortas: Iskija

Trukmė: 7 nakvynės

Kaina:  457 Eur su pusryčiais, 499 Eur su pusryčiais ir vakariene

Komentaras:
Viešbutis įsikūręs ant kalvos 75 metrai virš jūros lygio, supamas kaštonmedžių giraitės ir vynuogynų. Puiki vieta, apžvelgianti jūrą, Casamicciola uostą ir Lacco Ameno įlanką Didelės panoraminės terasos, visiška ramybė. Visi kambariai turi balkonus ir vaizdą į jūrą. Viešbučio virtuvė siūlo specialius vegetariškus Iskijos salai tradicinius receptus.
Numeriai pilnai apstatyti, yra virtuvėlės, terasos. Viešbutyje yra baseinas, soliariumas, sūkurinė vonia, sauna ir privatus parkingas.
Spa baseinas, sauna su inhaliacijomis, hidromasažai, įsikūrės netoli geoterminio vandens šaltinio.

 

Torre Del Sole 4*

 

Maitinimo tipai: tik apgyvendinimas, su pusryčiais, su pusryčiais ir vakariene

Numerio tipas: DBL Standart

Data: 09.25

Kurortas: Terracina

Trukmė: 7 nakvynės

Kaina: nuo 563 Eur su pusryčiais

Komentaras:

Privačiame paplūdimyje įsikūrusiame viešbutyje „Torre Del Sole“ („Saulės bokštas“) įrengtas lauko baseinas su atvira terasa. Jame yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, o iki Teračinos uosto, iš kurio vyksta laivai į Poncą ir Ventotenę, nuvažiuosite per 5 minutes.

Kiekviename numeryje yra balkonas, o iš kai kurių atsiveria vaizdai į jūrą. Visuose numeriuose yra mini barai, „Sky“ kanalus rodantys televizoriai ir vonios kambariai su plaukų džiovintuvais bei higienos reikmenimis.

Viešbutyje patiekiami savitarnos pusryčiai. Pietums ir vakarienei restorane ruošiami Viduržemio jūros regiono valgiai, kuriais vasarą galėsite mėgautis verandoje.

˜„Torre Del Sole“ paplūdimyje yra lauko gultų, skėčių nuo saulės ir paplūdimio baras. Puikiai prižiūrimų sodų supamas viešbutis yra įsikūręs vienoje iš gražiausių Italijos pakrančių. Svečiams teikiamos pervežimo į uostą ir kitas vietas paslaugos.


 

Park imperial terme 3*

Maitinimo tipai: su pusryčiais ir vakariene arba pilnu maitinimu (pusryčiai, pietūs ir vakarienė)

Numerio tipas: Mono, DBL Standart

Data: 09.25

Kurortas: Iskija

Trukmė: 7 nakvynės

Kaina: 556 Eur su pusryčiais ir vakariene, 616 Eur su pilnu maitinimu (pusryčiai, pietūs ir vakarienė)

Komentaras:

Ši apgyvendinimo įstaiga yra 14 min. kelio pėsčiomis nuo paplūdimio. Forio mieste, Iskijos saloje, už 5 min kelio automobiliu nuo Citara paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje „Terme Park Imperial“ yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, 2 terminiai baseinai ir SPA ir grožio procedūrų centrai.

Visuose „Park Imperial“ numeriuose yra oro kondicionieriai ir palydovinės televizijos kanalus rodantys televizoriai. Iš numerių atsiveria vaizdai į vidinį kiemą, jūrą arba sodą.Sveikatingumo centre rasite treniruoklių salę, sauną, turkišką pirtį ir poilsio erdvę. Vieną iš viešbučio baseinų supa deginimosi gultais ir skėčiais nuo saulės apstatyta atvira terasa. Antrajame uždarame baseine įrengta sūkurinė vonia.

„Hotel Terme Park“ restorane tiekiami vietinės, tarptautinės ir Neapolio virtuvės patiekalai. Viešbučio darbuotojai gali suorganizuoti pervežimus į ir iš Neapolio oro uosto bei geležinkelio stoties.

 

Įskaičiuota į kainą:

  • Skrydis
  • Viešbučio kambarys
  • Pervežimas (oro uostas – viešbutis – oro uostas)
  • Kuro mokestis
  • Rankinis bagažas: iki 5 kg.
  • Registruojamas bagažas iki 20 kg.

Jeigu pageidaujate papildomos informacijos, daugiau viešbučių rekomendacijų ar konsultacijos prieš užsisakant, galite kreiptis užpildydami šią užklausos formą:

Review Date
Reviewed Item
AKCIJA – Neapolis
Author Rating
5 1star 1star 1star 1star 1star